Ozonoterapia polega na działaniu na organizm mieszanką ozonu i tlenu. Ozon ma właściwości antybakteryjne, antygrzybicze oraz pomaga zwalczać wirusy. Dzięki temu terapia ozonem może wspomóc organizm w zwalczaniu różnych stanów chorobowych. Ozonoterapia stosowana jest w formie m.in. kroplówek z ozonowanej soli fizjologicznej, ozonowania krwi czy suchej kąpieli.

Na jakie problemy zdrowotne pomaga ozonoterapia?

Ozonoterapia korzystnie wpływa na wszelkie problemy związane z brakiem energii. Pomaga dzięki zwiększeniu wydolności organizmu. To sprawia, że człowiek po terapii ozonem ma więcej energii oraz przestaje cierpieć na chroniczne zmęczenie. Ozonoterapia pomaga także zwiększyć kondycję podczas uprawiania sportu. Mięśnie mogą pracować przez dłuższy czas bez poczucia zmęczenia.

Ozon dotlenia krew, mózg i inne tkanki organizmu. Poza tym wzmacnia żyły oraz naczynia krwionośne. Te właściwości ozonoterapii mogą mieć pozytywny wpływ na problemy z migrenami, niedokrwistością czy miażdżycą.

Dzięki antybakteryjnym właściwościom ozonu sprawdza się on doskonale w leczeniu wielu problemów skórnych. Ozonoterapia wspomaga regenerację ran, pomaga redukować trądzik i opryszczkę. Przyspiesza także gojenie poważniejszych problemów skórnych, takich jak oparzenia, odleżyny i owrzodzenia.

Wpływ ozonoterapii na urodę

Ozonoterapia działa korzystnie na skórę dzięki dotlenieniu jej i poprawie mikrokrążenia. Podczas zabiegów z użyciem ozonu dochodzi do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny. Komórki skóry stają się lepiej odżywione, co przekłada się na poprawę jej wyglądu. Skóra poddana działaniu ozonu jest gładsza, promienna i bardziej sprężysta. Dzięki temu zmarszczki stają się płytsze, a dodatkowo skóra poddana ozonoterapii wolniej się starzeje. Dzięki temu, że ozon działa nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz organizmu, ozonoterapia pomaga w problemach, które znajdują się w głębszych warstwach skóry np. na cellulit. Zwiększenie ukrwienia skóry i ogólne wzmocnienie organizmu dzięki ozonoterapii może pozytywnie wpływać na problemy z wypadaniem włosów i łamiącymi się paznokciami.